gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

07.02.2011 Kompletní výsledky Dětské Porty 2011 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V pražském Divadle Za plotem probíhalo 4. - 5. února XX. Republikové finále Dětské Porty 2011, interpretační a autorské soutěže jednotlivců, dvojic a skupin dětí a mládeže do 26 let z České republiky. Finále se zúčastnily i dvě skupiny ze Slovenska. V sobotním slavnostním programu byly předány diplomy vítězům jednotlivých kategorií.
 
26.01.2011 Radůza, Traband nebo Jananas? Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Do jubilejního 20. ročníku vstupuje udělování cen Akademie populární hudby. V těchto dnech byly zveřejněny nominace na ceny Anděl 2010. V žánru folk a country, který nás pochopitelně zajímá nejvíce, získali nominaci následující tři interpreti: Radůza za desku Miluju vás, Traband za desku Domasa a Jananas za stejnojmennou desku.
 
19.01.2011 Konkurs Zahrady je tady... Napsal uživatel Michal Jupp Konečný    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Časopis FOLK vyhlašuje již podvacáté výběrový KonkurKonkurs Zahrady je tady...s Zahrady pro skupiny i písničkáře a dvojice. Vybraní účastníci vystoupí na festivalech Zahrada v Náměšti na Hané a Folková růže v Jindřichově Hradci. Konkurs Zahrady hledá a podporuje mladé kapely a umožnit jim prezentaci a vstup na festivalová a klubová pódia i do medií. Konkurs je otevřen sólistům i kapelám, které hrají folk, worldmusic, folkrock,
 
18.01.2011 Album roku 2010: Domasa Napsal uživatel Milan Tesař    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Už pojedenácté vyhlásila hudební redakce Radia Proglas anketu Album roku. K hlasování jako každý rok vyzvala publicisty, hudebníky, vydavatele, promotéry a další osobnosti, kteří jsou s rádiem během roku nějakým způsobem v kontaktu. Na výzvu letos kladně zareagovalo 93 oslovených osobností.
 
04.01.2011 Novoročenky od čtenářů FOKLtime.cz Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Bujaré oslavy konce roku 2010 a nového roku 2011 máme všichni zřejmě úspěšně za sebou, ale to nebrání tomu, abychom se s vámi nepodělili o všechna ta krásná novoroční přání, která nám dorazila na redakční mail. Moc za všechna "péefka" děkujeme a budeme rádi, když nám i v tom novém roce 2011 zachováte přízeň a budete stále navštěvovat stránky FOLKtime.cz.
 
26.11.2010 Folk žije! Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Folková hudba je pozoruhodná. Nepodléhá módním vlivům a šíří se i bez závislosti na  médiích. Udržuje tradici člověčího zpívání a muzicírování, pečuje o jazyk, nese sdělení a je stravitelná pro posluchače napříč věkovým spektrem, což z ní v tichosti činí jeden z nejpreferovanějších hudebních žánrů u nás. Klade velký důraz na text, ale ke zlidovění písní jsou zároveň nezbytné chytlavé silné melodie.
 
24.11.2010 Co nového u Žambochů Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Návětěvníci webových stránek a příznivci Žambochů na facebooku zaregistrovali přibližně před deseti dny stále sílící upozorňování na "tajemné datum" 24.11.2010. Bez bližšího vysvětlení tak dávali Žamboši najevo, že se snad v tento den stane něco důležitého. FOLKtime jako první s jistotou ví, o co přesně jde. Žamboši mají zbrusu nový web!
 
18.11.2010 My3.avi, nejen skvělá Smutná euforie Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
My3.avi, nejen skvělá Smutná euforieKapela, jejíž název víc než pojmenování připomíná pozvánku na skupinový sex, jak My3.avi označil jarretovský Marek Štulír, se po třech letech dočkala křtu už druhé desky. Po Veselé melancholii se narodila Smutná euforie. Od té doby se uskutečnil i skvělý koncert společně s Jarettem v pražské Malostranské besedě (mimochodem rekonstrukce této budovy se stala Stavbou roku).
 
08.11.2010 Rangers aneb kolektivní legenda Napsal uživatel davy    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Úvod by měl znít následovně: Letošní rok je tomu 45 let, co vznikla legendární countryová kapela jménem Rangers. Ovšem nebylo by to úplně přesné. Stránky současných Rangers sice obsahují sekci historie, ale ta je velmi stručná a časem se dočkala dalších, většinou ještě více zkracujících, úprav. Stručnost za každou cenu ale není nejšťastnější řešení. Existuje o tom i starý vtip, ale to bych moc odbočil.
 
11.10.2010 Představ si... Napsal uživatel Dušan Vainer    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Ten hubený, nakrátko ostříhaný muž, který na protější straně 48. ulice právě vyšel z obchodu Sam Ash, nevypadá na žádnou superstar, v bůhvíjak starých džínách, černém roláku a zoufale nemoderních brýlích působí spíš jako někdo, kdo se na vás v nejbližším okamžiku obrátí a požádá vás o cigaretu, jenomže vám okamžitě dochází kdo to je, takže na několik okamžiků zapomínáte veškerou slovní zásobu a pak odhazujete roky pracně budovanou důstojnost a s rozechvělými koleny
 
07.10.2010 Písně americké Občanské Války (a jejich české verze) Napsal uživatel Martin Horský    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Písně hrály během Občanské Války roli na obou stranách, ale soudí se, že ty co zpíval "Sever", zvedaly vojsku náladu mnohem víc. Se Severem je spojená slavná píseň "Battle Hymn Of the Republic", původně protestantský žalm zvaný "Oh Brothers, Will You Meet Us On Canaan's Happy Shore?"
 
04.10.2010 Esence nabízí zdarma ke stažení své nové cd Folk You! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Esence je mladá pražská kapela, jejíž styl lze pro nedostatek lepších vEsence nabízí zdarma ke stažení své nové cd Folk You!ýrazů označit za pop-rock. Své první album vydala v roce 2009 pod taktovkou producenta Filipa Benešovského (Neřež, Marie Rottrová, projekt Pink Floyd – The Wall 2009). Od počátku tohoto roku Esence
 
01.10.2010 Český pouliční festival v New Yorku nabídne hudební spojení české zpěvačky s muzikanty od Suzanne Vega nebo Avril Lavigne Napsal uživatel David Němeček    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V sobotu se bude na rohu slavné newyorské Madison Avenue a 83. ulice mluvit převážně česky. Podvanácté bude celá oblast totiž patřit Českému pouličnímu festivalu, který oslaví výročí založení samostatného Československého státu. Akce, která pravidelně láká několik tisíc návštěvníků na českou hudbu, jídlo, tradiční české výrobky a další atrakce, letos Američanům představí české kapely
 
15.09.2010 Co je nového u ... FOLKtime.cz? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Když FOLKtime.cz před více než rokem přišel s novým designem, sliboval i nové možnosti a výhody. Po předchozích výhodách registrace (blokování svého nicku pro diskuze, hodnocení desek nebo zadávání koncertů do kalendáře pro kapely a písničkáře) bychom nyní rádi představili výhodu další.
 
09.09.2010 Co je nového u ... Šantré? Napsal uživatel Šantré    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Po téměř třech letech společného muzicírování a hledání Nenaleznutelného, cestování s naším hudebním sdružením, po stovkách hodin diskuzí, zkoušení a pro mnohé jistě pošetilých snah o ten nejlepší sound, kdy mohl namísto ve zkušebně sedět s campari na pláži nebo s barevnou šálu na utkání FC Barcelona-Real Madrid, odchází od skupiny Šantré nenapodobitelný bubeník Petr Kamiš.
 
02.09.2010 Co je nového u .... Jarretu? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Slovy Emila Nádeníčka z „Básníků“: „lidé přicházejí a odcházejí, ale grafyCo je nového u .... Jarretu? zůstávají“. Po ročním angažmá opouští skupinu kytarista a zpěvák Vítek Příkaský. Vítkovým rozlučkovým koncertem bude ten 21. září v pražském Gongu. Na dotaz, zda už má Jarret za Vítka adekvátní náhradu, nebo stále hledá, odpověděl kapelník a poslední kytarista skupiny Michal Kadlec
 
01.09.2010 Alternativa znovuzrozená Napsal uživatel Karel ''Krakonoš'' Kyncl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Je to takřka přesně deset let, co se na plzeňské folkové scéně objevila skupina Alternativa. Tato skupina, hrající autorskou tvorbu, si brzy našla cestu k uším mnoha posluchačů, mohli jste ji vídat po mnoha festivalech v různých krajích naší vlasti. Bohužel však v závěru roku 2008 oznámila přerušení činnosti na neurčito a málokdo věřil, že se ještě někdy ukáže na prknech.
 
05.08.2010 Sedmdesát let dlouhá kapitola života českého beatnika Napsal uživatel Karel Vidimský - Cimbura    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Sedmdesát let dlouhá kapitola života českého beatnikaNarozen v příbramské porodnici, prožil Václav Hrabě dětství v malé obci v údolí říčky Litavky, v Lochovicích. Vystudoval jedenáctiletku v Hořovicích, a potom, v Praze, češtinu a dějepis na samostatné Pedagogické fakultě. Během vojny se oženil a stal se otcem. Krátce po vojně následoval rozvod.
 
04.08.2010 Nominační kolo ankety Křišťálová lupa Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Nominační kolo ankety Křišťálová lupaČtenářská anketa Křišťálová lupa – Cena českého internetu je projekt serveru Lupa.cz a klade si za cíl najít a ocenit nejoblíbenější a nejzajímavější projekty či služby českého internetu v daném roce. Koncem července již bylo zahájeno nominační kolo, které skončí 31.8. a jehož úkolem je získat relevantní seznam nových, zajímavých či oblíbených webových projektů, které čtenáři českého internetu navštěvují.
 
27.07.2010 Prison tour - koncert, na ktorý sa nezabúda Napsal uživatel Oliver Sinay    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Po koncerte v ženskom väzení sme sa podvedome zmierili stým, že nás na Prison tourPrison tour - koncert, na ktorý sa nezabúda už nič zvláštnejšie stretnúť nemože. Myslieť si niečo také bolo však naivné… Včera, na konci série výletov medzi odsúdených sme sa dočkali presne toho, z čoho sme mali (až do včerajška nepotvrdené) obavy na začiatku. Ani jeden z uplynuých 12 – tich konecrtov vo väzeniach nerozkryl karty na oboch stranách barikády tak, ako ten včerajší.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 51

Kalendář

<< Listopad 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9101112131415
16171819202122
232425262728
30      

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 
jxxx.asia javxxx.asia javsex.asia

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

157. koncert "živě..."

Kdo: Bluegrass Nova
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.12. 2020 20:00
javporn