gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

22.06.2011 Živé Skoky 2011 zahajují koncertem souboru Byzantion v sobotu 25. června (Petr Linhart)    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Již čtvrtým ročníkem pokračuje v prostorách bývalé obce Skoky na Žluticku a především ve zdejším poutním kostele Navštívení Panny Marie projekt Živé Skoky. Za řadou aktivit, které si kladou za cíl oživení kdysi slavného poutního místa, stojí občanské sdružení Pod střechou.
Prvním koncertem letošní sezóny bude v sobotu 25. června vystoupení pozoruhodného vokálního soubor Byzantion. Svým repertoárem soubor navazuje na tradici hudby staré Byzance, jejíž nejstarší kořeny u nás sahají do období působení Cyrila a Metoděje, kteří přinesli ze své vlasti základní typy hudebních forem na území Velkomoravské říše. Snahou sboru je pěstovat řecko-byzantskou a slovanskou hudbu východní Evropy a přední Asie a seznamovat veřejnost s touto hudební tradicí od nejstarších dob až po současnost.
Na příští týden občanské sdružení Pod střechou plánuje putování s obrazem skokovské světice z kláštera v Teplé po Skokovské poutní stezce. Sraz poutníků je ve čtvrtek 30.6. před konventem kláštera v Teplé ve 13:00. Putování vyvrcholí ve Skokách v sobotu 2. července ve 20:30 večerními zpěvy z Taizé v slavnostně osvětleném kostele. Další den – v neděli 3. července – pak bude ve Skokách probíhat už od 10:00 tradiční skokovská pouť k poctě svátku Panny Marie. Návštěvníci Skoků se pak během léta mohou těšit na společný koncert Vladimíra Merty, Oldřicha Janoty a Karla Vepřeka (sobota 23.7.), Tria Sirius s repertoárem především barokní hudby (sobota 6.8.) a bluesmana Jana Spáleného v doprovodu svého syna Filipa a světoznámého trumpetisty Michala Gery, které ve Skokách uvede písničkář Petr Linhart v sobotu 13.8.

Jako každým rokem bude i letos během července a srpna skokovský kostel přístupný veřejnosti, a to denně od 10:00 do 18:00. Návštěvníci si kromě všech chrámových prostor mohou prohlédnout i výstavu Zachraňte dominanty, vytvořenou k podpoře záchrany chátrajících církevních památek.

Projekt Živé Skoky 2011 je realizován díky podpoře Nadace Život umělce, měst Žlutice a Bochov a Nadace Český hudební fond. Poděkování patří také mnoha dobrovolníkům, kteří během léta zajišťují bez nároku na odměnu průvodcovskou službu a brigádnickou výpomoc na údržbě okolí kostela.

Aktuální informace jsou dostupné na stránkách www.skoky.eu.

Sdílet na...
Kam dál?

» Živé Skoky 2020 – letos potřinácté (Petr Linhart)

» Na Folkových prázdninách vystoupí jubilanti Michal Prokop, Vladimír Merta, Druhá tráva a poprvé Bratři Ebenové (Michal Schmidt)

» Soutěž o tři dárky z Benefice Mrakoplaš kontra Alzheimer (Džexna)

» Živá hudba v (údajně) mrtvých zimních měsících (Tomáš Hrubý)

» Pěšinky živých a mrtvých (Tomáš Pohl)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Říjen 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
19202122232425
26272830 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

157. koncert "živě..."

Kdo: Matěj Ptaszek & Honza Stehlík
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.11. 2020 20:00

158. koncert "živě..."

Kdo: Bluegrass Nova
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.12. 2020 20:00