gototop
25.09.2019 Vlastně jsem nadšenej, říká Vladimír Mišík. Vychází nové album bez ETC… (100PROmotion)    Tisk
PR
“Není mezi námi nevraživost. Kluci v kapele říkají, že jsem udělal dobře, že je nová deska natočená,” říká otevřeně Vladimír Mišík o vztahu se spoluhráči z kapely ETC… Jeho nové album Jednou tě potkám vychází poprvé po více než 40 letech s jinou hudební sestavou. Na trhu se objevilo v pátek 20. září.
“Dlouho jsme s ETC… plánovali, že něco natočíme. Pozvolna jsem se ale dostal do stavu, kdy jsem si vzhledem ke svému zdravotnímu stavu říkal, abych něco neprošvihnul,” popisuje 72-letý hudebník dění, které vedlo ke spolupráci s kapelou Blue Shadows producenta alba Petra Ostrouchova, tedy s hudebníky o generaci mladšími. Mišík s Ostrouchovem se potkali při loňském udílení Českých lvů úpravou hitu Variace na renesanční téma. Ta se objeví na LP verzi alba jako bonus. “Spolupráce na Českých lvech se mi s Petrem líbila. Sedli jsme si i v tom, co posloucháme za muziku,” zmiňuje Mišík. Už v úterý 3. září měl premiéru videoklip Jednou.
Album Jednou tě potkám vychází ve formě CD, LP a digitálně na labelu 100PROmotion v pátek 20. září 2019 Master Makes His Slave Deepthroat Until She Pukespornmobile(resp. 4. října 2019 pro LP) v distribuci společnosti Supraphon. Singl Jednou společně s klipem měl premiéru v úterý 3. září 2019 v rámci koncertu Blue Shadows v pražském klubu JazzDock, na kterém vystoupil Vladimír Mišík jako speciální host.
Křest alba se koná 24. listopadu 2019 v pražském Divadle Archa.
Nové album se 14 písničkami zní podle Vladimíra Mišíka jinak a nově. “Deska není v hraní tak exhibiční, na což jsme s ETC… trochu dávali důraz. Hudba zní adekvátně k textům, povedl se bezvadný zvuk bez přearanžování. Vlastně jsem nadšenej,” připouští Mišík a zdůrazňuje, že samozřejmě “dál považuje kluky z ETC… za skvělé hudebníky a rád s nimi hraje”. Hudební novinka tedy neznamená konec ETC… “Koncertně budeme pokračovat, dokud budu moct na jevišti sedět a zpívat,” zdůrazňuje Mišík, který v písni Slovanské tance zpívá, že Pánbů má rád šílence. “Bůh musí mít rád i některé šílence a hříšníky, protože jim přeje,” směje se, než se zamyslí. “Musím přiznat, že jsem věřící - nechodím do kostela, ale žiju v pokoře,” podotýká.
Vladimír Mišík - Jednou tě potkám
Vladimír Mišík: Jednou tě potkám
Vydavatel: 100PROmotion
Vydáno: 2019
Hodnocení desky: 10,00/10
Seznam písní: Něco ve mně chrčí • Zarmoucen v klidu... • Po dlouhém dni • Jednou • Jo, jo, jo, jo! • Vzpomínka na samotu • Pět hospod, jedna ulice • Věštkyně • Kočky mňoukaly na střeše • Brothers • Devizový příslib • Rekrut • Most • Slovanské tance
Co o albu napsal Miloš Keller: "no aby taky ne" (10 bodů)
Více komentářů v hodnocení desek
Hodnotit můžete i vy, stačí se pouze zaregistrovat
 


Autorské texty Vladimíra Mišíka se i na tomto albu potkávají se zhudebněnými básněmi (Jiří Orten, Bohuslav Reynek, František Gellner, Jan Skácel…). Podle titulní skladby Jednou s textem básníka Václava Hraběte je pojmenováno celé album. “Vnímám ji jako svoji zpověď. Text se mě dotýká, protože nevypráví jen o setkání s děvčetem. Může být i o tom osudovém, finálním setkání,” dodává.
Nové album propojuje Vladimíra Mišíka s kapelou Blue Shadows producenta Petra Ostrouchova (Matěj Belko, Martin Novák, Petr Ostrouchov a Josef Štěpánek) a celé řady hostů (Jiří Bárta – violoncello, Jan Steinsdörfer – piano, Jan Kořínek – Hammond, Casey Driessen – housle, Norbi Kovács – kytara, Markéta Foukalová a Veronika Vítová – vokály a řada dalších). Album vychází po devíti letech od poslední řadové desky Ztracený podzim (100PROmotion, 2010). Producent Petr Ostrouchov zdůrazňuje, že většina nových skladeb vychází z osobního života Vladimíra Mišíka: “Jeho vrozené vypravěčství a nenapodobitelný výraz zde vynikají.”

Sdílet na...
Kam dál?

» Folkové prázdniny s láskou a lidskou náklonností 2/4 (Marek Kamínek)

» Album Jednou tě potkám Vladimíra Mišíka zvítězilo v Hodnocení desek na FOLKtime.cz! (Džexna)

» Vladimír Mišík & Etc... v KC Zahrada (FOLKtime.cz)

» Vladimír Mišík & ETC... zahajují rok koncertem 11. ledna ve Švandově divadle (FOLKtime.cz)

» Vladimír Mišík oslaví své 65. narozeniny koncertem (FOLKtime.cz)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."