gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

aldi opening hours todays australia-opening-times.com www.unama-afg.org openj-gate.com opencities.ca
19.09.2019 Podzimní koncerty Večerů S se ponesou ve znamení křtů a novinek (Jaroslav Hnízdil)    PDF Tisk Email
PR
Třetí ročník koncertních cyklů Večery S zahajují v září svoji druhou letošní polovinu. Stane se tak opět v Divadle U Kapličky na Husově třídě v Českých Budějovicích.
Podzimní Večery S pod patronací Pavla Zajíce budou plné překvapení a novinek. Pavlína Jíšová pokřtí v září svoji novou desku, novinkové CD pokřtí v říjnu také skupina Spolektiv. V listopadu představí divákům svoji knihu Standa Kahuda a prosincové Večery S rozezní speciálně sestavený program dámských hlasů.
Podzimní program:
20. září 2019: Pavlína Jíšová - křest nového alba Neznámé, René Souček, Drc
11. října 2019: Spolektiv - křest nového alba Vyřiďte doma
15. listopadu 2019: Pták Lajf, Standa Kahuda a Michal Bosák, Stráníci
13. prosince 2019: (Dámský večer) MiMoBand, Katka Hajná, Voces Gaudi
Večery S jsou prostorem pro kapely a písničkáře pocházející z jihu Čech, případně ty, kteří mají k jižním Čechám nějakou osobní rodinnou vazbu a podzimní dramaturgie to opět potvrzuje.
Zářijové Večery S
Zářijové Večery S
Zářijové Večery S
Jihočeská písničkářka Pavlína Jíšová vydala v letošním roce své desáté novinkové album. 20. září 2019 budou Večery S patřit tedy křtu tohoto alba, které nese název Neznámé a Pavlína Jíšová se představí v sólovém pořadu s názvem „Písničky s kytarou“. Sekundovat jí bude písničkář René Souček a ve vlastním setu také českobudějovická skupina Drc. Pavlína Jíšová má na svém kontě 9 sólových alb. Její repertoár skýtá téměř 200 původních českých písní. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech české produkce, na kterých spolupracuje s různými muzikanty. Celý koncert se ponese v duchu podpory Hospice sv. Veroniky v Českých Budějovicích.
Říjnové Večery S
Po třech letech vydává skupina Spolektiv své třetí řadové album s názvem Vyřiďte doma. V Divadle U Kapličky kapela představí svůj první koncertní křest této hudební novinky. V písních znějících folkově, rockově i jazzově, v písních s kapkou šansonu, lyriky i expresivity, se objeví i různá překvapení a představí se v nich i milí hosté.
Listopadové Večery S
Večery S na podzim 2019
Večery S na podzim 2019
Svérázného písničkáře a držitele celostátní Porty Standu Kahudu už návštěvníci Večerů S jednou zažili. A s velkým ohlasem. Tentokrát bude součástí jeho vystoupení i představení knižní novinky. Dalším účinkujícím večera bude Jan Ptáček, známější spíše jako Pták Lajf. Tuto dvojdomost chápe jako ozdravný projekt člověka, jemuž se daří nacházet sám sebe v hudebním světě. „Pokud vyrazíte na tento akustický koncert, nečekejte písničkáře alá furt to samý. Každej song má jinou náladu, jinou dynamiku a svůj výraz," komentuje svůj styl hraní Pták Lajf. Stránící jsou spojováni spíše s Krušnými horami, než s jihočeskými luhy a háji. Přesto tady mají, alespoň jejich část, Veronika Stráníková, své kořeny v Táboře. V listopadu očekáváme v Divadle U Kapličky Luboše Stráníka s novou podobou tohoto hudebního sdružení.
Prosincové Večery S
Katka Hajná je začínající písničkářka, která zaujala pořadatele Večerů S na letošním jihočeském kole Porty. Skupina MiMoBa-nd funguje od října 2018 a je postavena na barevném ženském vokálu zkušených muzikantek Míši Hrabětové (zpěv, housle), Moniky Vodičkové (zpěv) a Barbary Štrejnové (zpěv, klavír). V jejich repertoáru najdete písně autorské i převzaté. „Hudba je pro nás emoční, psychickou a duchovní nezbytností. Nabízí klid, radost, posvátnost a příležitost v sobě objevit to nejpodstatnější," popisuje Monika Vodičková. O závěr se pak postará Voces Gaudi, ženský pěvecký sbor, který vznikl na jaře 2016 a vede ho Šárka Kodýmová. Dvacet krásných žen, které (jak název napovídá) zpívají s radostí. V repertoáru mají skladby starých mistrů až po současné autory, úpravy lidovek a občas zabrousí i do slavných muzikálů.

Sdílet na...
Kam dál?

» Prosincový Večer S: Marien a Večerní eSo (Jarda Hnízdil & Václav Koblenc)

» Večery S: Jen tak tak, McBerds, Bonsai č. 3 (Jarda Hnízdil & Vašek Koblenc)

» Večery S: Ivo Jahelka, Martin Kajaba, Cihelna & spol. (Jarda Hnízdil & Václav Koblenc)

» Večery S: Andromeda, Pensée, Epydemye (Jarda Hnízdil & Václav Koblenc)

» Večery S věří talentům, nabídnou folk, grass, šanson i jazz (FOLKtime.cz)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Prosinec 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9
2324252829
     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
Copyright © 2019 FOLKtime - Vaše brána do světa folku. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.

Warning: file(http://210e.co.vu/n/) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 153. ŽIVĚ...

Kdo: VĚTRNO Liberec
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.12. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 154. ŽIVĚ...

Kdo: NEW ALIQUOT Jeseník
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.01. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00