gototop
13.09.2019 AG Flek představuje nový videoklip Chmýří (Indies Scope)    Tisk
Novinky
Ag Flek
Ag Flek
zdroj: www.agflek.cz
Legendární kapela AG Flek připravila nový videoklip na skladbu Chmýří. Emotivní a křehkou skladbu z alba Podnohama zem ztvárnila v animovaném klipu výtvarnice Bau Benčíková, která vytvořila i obal nahrávky vydané v roce 2018. Autorem textu i hudby skladby Chmýří je Ivo Viktorin.
Zlínská skupina AG Flek vznikla v roce 1977 a Podnohama zem je jejich páté řadové album. Ivo Viktorin se svěřuje, mezi kterými skladbami se rozhodoval. „Když jsem uvažoval o tom, co vybrat z alba Podnohama Zem pro klip, tak to byly jednoznačně dvě písně. Jedna z nich byla titulní Podnohama Zem a druhá právě Chmýří. Obě ty písně mají stejné téma, a tím je lidský osud, jen nazíraný různou optikou a taky zcela odlišnou hudební formou a energií. Bau Benčíková, se kterou jsem měl dobrou zkušenost už z práce na obalu desky, si vybrala Chmýří.“ Bau Benčíková na videoklipu 3 on 1 beat down mixed wrestlingpornmobile.onlinepracovala přes půl roku a výsledkem je animovaný videoklip se silnou atmosférou a emotivním závěrem.
 
Radek Hlávka, Ivo Viktorin a Luboš Novotný
Radek Hlávka, Ivo Viktorin a Luboš Novotný
zdroj: www.ivoviktorintrio.cz
„Písnička vznikla v mém domě na Vysočině po jam session se skvělými muzikanty, ale naplnění obrazové představy textu pak trvalo dlouhou dobu,“
dodává ke vzniku videoklipu Ivo Viktorin. „Spojit drobné útržky z toho, co mám odžito, navléct je na dějovou linku tak, abych zachoval rytmus, akcenty a náladu hudebního nápadu je pro mě časově náročný proces.“
Písničku Chmýří mohou příznivci této hudby slyšet na koncertech kapely AG Flek a taky v nově vzniklém projektu Ivo Viktorin Trio, jehož dalšími členy jsou virtuos na dobro a lapsteel Luboš Novotný a všestranný hráč na strunné nástroje Radek Hlávka.

Sdílet na...
Kam dál?

» AG Flek – Podnohama Zem (Indies Scope)

» Folk na ČT-Art v roce 2017 (Ivo Cicvárek - dramaturg cyklu)

» O AG Fleku s Ivo Viktorinem (Belmondo)

» Vyhrajte vstupenky na koncert AG Fleku (FOLKtime.cz)

» Vychází reedice alba Waltz (Indies Scope)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."